Savate Clubilta 3 ottelijaa Nyrkkeilyn SM-kilpailuissa
Nyrkkeilyn SM-kilpailut otellaan 9.-11.12.2022 Helsingin Urheilutalolla. Savate Clubilta on mukana 3 ottelijaa taistelemassa suomenmestaruuksista kotikisoissa.
Kisoja voi seurata myös kotikatsomossa IStv:n kautta:
https://www.is.fi/nyrkkeily/art-2000009251228.html
Kilpailuita on mahdollista tulla seuraamaan myös paikan päälle, liput: https://events.liveto.io/events/nyrkkeilyn-sm-kilpailut-2022
Savate Clubin ottelijat:
Sarja: Miehet 67kg
Michael Rauhala
Michael on kokenut ottelija. Hän ottelee jo kolmansissa SM-kilpailuissaan.
Sarja: Miehet 71kg
Andreas Jalervo
Andreakselle tulevat kilpailut ovat myös kolmannet SM-kilpailut. Viime vuonna hän saavutti SM pronssia ja valittiin edustamaan Suomen maajoukkuetta kevään 2022 GeeBee-turnaukseen. Tänä vuonna Andreas ottelee painosarjaa ylempänä kuin viime vuonna.
Sarja: Miehet 80kg
Argjend Dushaku
Argjendille kyseessä ovat ensimmäiset aikuisten SM-kilpailut. Hän on tehnyt paluun nyrkkeilyn pariin lähes viiden vuoden kilpailutauon jälkeen. Hänen aiempia saavutuksiaan ovat nuorten suomenmestaruus sekä arvokisaedustus Suomen väreissä.
Iloisesti iskukuntoon
Yli 200 ohjattua tuntia viikossa. Tule mukaan harjoittelemaan!
